Azon túl, hogy a sport az egészségünkre kedvezően hat, még közös programot is teremthet az egész családnak.
Egészen kicsi kortól sportolhatnak a gyermekek, persze a kicsik csak könnyed, nem túl megerőltető sportolással kezdjenek.
Azok, akik a gyermekkort spotrtolással töltik, nagy valószínűséggel a mozgás szeretetét viszik tovább felnőttként a saját családjukba, mivel a sport számukra teljesen természetessé vált.
Egyészségügyi szempontből köztudott, hogy fontos a sportos életmód, például a keringési rendszer fejlesztése gyermekkorban (6-14 éves korig) a leghatásosabb, ezért nagyon fontos ez az időszak!!!! Ha ebben az életkorban elhanyagoljuk az állóképesség rendszeres fejlesztését, később már nem elérhető az a szint, mint ami a korai fejlesztéssel elérhető lett volna.
A renszeres, elsősorban az állóképességi sporttevékenység a szív, a tüdő és az izomzat hajszálerezettségét jelentősen javítja , ami további növekedést eredményez, és ennek a fejlődése gyermekkorban a legdinamikusabb.
A küzdősportok - harcművészetek ( Kelemen Ryu Ju jitsu) a fizikai erőnlét fokozása mellett önfegyelemre nevelik a gyerekeket, valamint tréningezik a koncentráló- és a reakciókészséget egyaránt. 6-8 éves korban már elkezdheti a gyerek ezt a típusú sportot, de mindenképpen legyen tisztában annak jellegével, és csak akkor írassuk be ilyen sportra a gyermekünket, ha valóban szeretné kipróbálni.
Úszásoktatásra általában 5-6 éves kortól nyílik lehetőség, mikor már a gyermek megérti az utasításokat.
A kerékpározás szintén az erőnlétet fejleszti. 5-6 éves korban a gyermekek egyensúlyérzéke elég fejlett ahhoz, hogy már biztonságosan tudjanak biciklizni; ebben a korban még csak kedvtelés szintjén.
A labdajátékok (röplapda, kosárlabda, kézilabda) az ügyességet fejlesztik, javítják a koordinációs és koncentráló képességet; 10 éves életkor elérése után javasolt elkezdeni.
Mindig a gyermek válasszon sportágat, adjunk a lehetőséget a különböző mozgásforma kipróbálására, de ne erőltessük!
Vegyük figyelemben sportág kiválasztásánál a gyermekünk testalkatát, érdeklődési körét, valamint, hogy tudjuk-e finanszírozni, meg tudjuk fizetni hosszútávon a tagdíjat vagy meg tudjuk-e venni a gyermeknek a felszerelést! Ne azért kelljen abbhagyni a megszeretett mozgásformát, mert nem számoltunk előre!
A lényeg: sportoljon a gyermek!